ludzie, biiuro

Solidna identyfikacja wizualna firmy jest bardzo ważnym aspektem w promocji przedsiębiorstwa, ponieważ to ona odpowiada za pierwsze wrażenie jakie odnoszą klienci patrząc na produkt naszej marki.  Pierwsze wrażenie jest zazwyczaj najważniejsze, ponieważ to wtedy z góry decydujemy czy dany produkt nam się podoba czy nie. Identyfikacja wizualna to nic innego niż tworzenie osobowości firmy, która w będzie dostrzeżona przez potencjalnego klienta w całym gąszczu otaczających go ofert.

Firmowa identyfikacja wizualna osiąga ten cel poprzez zastosowanie kolorów, obrazów i symboli, które w spójny sposób komponują się z tym, co dana firma chce przekazać otoczeniu. 

Identyfikacja wizualna

posiada najczęściej używane komponenty jakie jak logo oraz wizytówkę. Identyfikacja wizualna (dobry wizerunek firmy, marki) ma za zadnie przyciągnąć i przekonać klienta do oferowanego przez nasze przedsiębiorstwo produktu, ponieważ z czasem dzięki odpowiedniemu wizerunkowi można zdobyć naprawdę wielu klientów. Bywa również tak, że nawet jeśli nasz produkt posiada gorszą jakość niż produkt konkurencyjnej firmy to on zostanie wybrany, ponieważ osoba zamawiająca od samego początku (czyli części wizualnej) zyskała do nas zaufanie.

 

Więcej na: www.whiteart.pl/kreowanie-wizerunku-marki

 

Artykuły powiązane